Şirket Profili

Şirket Profili

Hollanda'nın Royal Philips şirketi Sağlık HizmetiTüketici Ürünleri ve Aydınlatma alanlarında anlamlı yenilikler sağlayarak insan hayatını iyileştirmeyi amaçlayan kapsamlı bir teknoloji şirketidir. Şirket; kalp sağlığı, akut bakım, evde bakım, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri, yeni aydınlatma uygulamaları, erkek tıraş ve bakım setleri ve ağız sağlığı hizmetlerinde liderdir.

Company_Health_Well-being_275x90.jpg

İnsanlara fark yaratan yenilikler sunmak

"İlk Philips ampulün tanıtılmasından bu yana, yani 120 yılı aşkın bir süredir, yenilik ve insan odaklı yaklaşım her zaman şirketimizin odak noktasında yer aldı.
 
Dünya genelindeki müşterilerimiz, tüketicilerimiz ve hissedarlarımız için gerçek bir farklılık oluşturacak yenilikçi ve yerel farkındalığa sahip müşteri ürünlerinin yanı sıra, yeni sağlık hizmetleri ve aydınlatma teknolojileri sunmayı vaat ediyoruz. Bunları gerçekleştirmenin en iyi yolunun, insanların ihtiyaçlarını ve isteklerini mükemmel bir şekilde anlamaktan geçtiğine inanıyoruz.
 
İnsanı ve yeniliği bir araya getirdiğimizde, insanların gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu yeni nesil teknolojiyi ve ürünleri oluştururuz. Sunduğumuz hizmetler, insanların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamalarına ve hayatlarından zevk almalarına yardımcı olan yeniliklerdir. Philips markası olarak tüm bunlar bizleri rakiplerimizden ayırır."

Brand_Promise_275x90.jpg

3. Çeyrekte Önemli Ticari Gelişmeler

Görüntü kılavuzluğundaki girişimsel tedaviler alanındaki liderliğine dayalı olarak Philips, Moskova'daki önde gelen bir tıp enstitüsüne, Rusya'da türünün ilk örneği olan gelişmiş bir hibrit ameliyathane kurmuştur. Bu hibrit ameliyathane klinisyenlerin çok çeşitli klinik prosedürleri en uygun şekilde yürütebilmelerine ve hasta bakımını iyileştirmelerine olanak sağlamaktadır.

 

 

Dijital yenilikler alanındaki liderliğini pekiştiren Philips, bu yıl Berlin'de düzenlenen IFA'da tüketicilerle bağlantılı çeşitli yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Bu ürünler arasında akıllı hava filtresi, bebek monitörü ve dijital tıraş makinası bulunmaktadır.

 

 

Kırsal alanlarda aydınlık saatleri artırarak sosyal ve ekonomik gelişimi desteklemek için Philips, Gana'da 26 adet güneş enerjili LED “Aydınlatma Merkezleri” kurmak amacıyla Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu (KNVB) ile işbirliği yapıyor.

 

 
2015 yılının 2. Çeyreğinde Philips

Satışlar 6 milyar €
Ayarlanmış EBITA 501 milyon €

Net gelir          

274 milyon €